Záhradníctvo v Galante je od 2.4.2024 (utorok) otvorené počas jarnej sezóny od pondeľka do piatka v čase od 8:00 do 18:00, a v sobotu od 8:00 do 12:00. Tešíme sa na Vašu návštevu 🌱🌷🌺🌼 Široký sortiment rastlín a črepníkov od apríla 2024.

Jar je v plnom prúde, a aj v Záhradníctve AZKA su naplno rozbiehame a ponúkame široký sortiment tovarov a rastlín vhodných na výsadbu v tomto období. Sortiment sa zameriava na to, aby záhradkári mohli začať s výsadbou a úpravou záhrad po zime.

 1. Semená a cibuľoviny: Veľký výber semien zeleniny, byliniek a kvetov, ktoré je možné v apríli vysievať priamo do pôdy alebo do predpestovateľských nádob. Tiež cibuľoviny kvetov, ktoré kvitnú v lete.
 2. Mladé rastliny a sadenice: Ponuka mladých rastlín a sadeníc zeleniny (ako sú paradajky, papriky, baklažány), byliniek a letničiek, ktoré sa môžu presádzať do záhrad alebo nádob.
 3. Trvalky a okrasné kríky: Rozmanitý výber trvaliek a okrasných kríkov, ktoré sú vhodné na výsadbu v tomto období, aby sa zabezpečil ich dobrý rast a aklimatizácia pred letnými mesiacmi.
 4. Ovocné stromy a kríky: Široká ponuka ovocných stromov a kríkov, vrátane jabloní, čerešní, ríbezlí a malín, ktoré je možné vysadiť v apríli, keď je pôda už dostatočne prehriata.
 5. Hnojivá a zeminy: Rôzne druhy hnojív, kompostu a substrátov na podporu zdravého rastu rastlín a bohatú úrodu.
 6. Plastové a keramické črepníky: Rozšírená ponuka izbových aj vonkajších kvetináčov.
 7. Záhradné náradie a potreby: Od základného záhradného náradia ako sú lopaty, motyky, hrable po ochranné oblečenie, rukavice a zavlažovacie systémy.
 8. Produkty na ochranu rastlín: Rôzne prípravky na ochranu rastlín pred škodcami a chorobami, vrátane ekologických a biopesticídov.
 9. Záhradný nábytok a dekorácie: S príchodom teplejších dní mnohí ľudia obnovujú alebo dopĺňajú svoje vonkajšie priestory, takže dopyt po záhradnom nábytku, svetlách, fontánkach a iných dekoráciách rastie.

Široký sortiment rastlín a črepníkov na fotkách nižšie:

V apríli sa na Slovensku začína sezóna záhradkárčenia naplno, a záhradníci sa snažia využiť každú príležitosť na to, aby svoje záhrady oživili novými rastlinami. Medzi najobľúbenejšie rastliny, ktoré ľudia v tomto období hľadajú v zahradníctvach, patria:

 1. Sadenice zeleniny: Klasické zeleninové rastliny ako rajčiaky (paradajky), papriky, cukety a baklažány sú veľmi obľúbené na výsadbu po posledných mrazoch. Sadenice umožňujú záhradkárom rýchly štart do sezóny.
 2. Bylinky: Bylinky ako bazalka, mäta, rozmarín, petržlen, a tymián sú populárne nielen pre ich využitie v kuchyni, ale aj pre ich príjemnú arómu a estetický vzhľad.
 3. Jarné kvety: Päťprstná primula (primuly), sirôtky a fialky sú často vyhľadávané pre ich rýchly rast a skoré kvety, ktoré prinesú farbu do záhrad už na začiatku jari.
 4. Trvalky: Rastliny ako hosty, levanduľa a rozchodníky sú obľúbené pre svoju dlhovekosť a nízke nároky na údržbu.
 5. Okrasné kríky: Forsytia, zlatý dážď (laburnum) a azalky začínajú byť v apríli populárne kvôli ich impozantným kvetom.
 6. Ovocné stromy a kríky: Jahodníky, maliny a čučoriedky sú vysoko na zozname kvôli sľube čerstvého ovocia v neskoršom období roka. Ovocné stromy ako jablone, čerešne a slivky sú tiež obľúbené pre svoje jarné kvety a jesenné plody.
 7. Cibuľoviny kvitnúce v lete: Hoci cibuľoviny sa zvyčajne sádzajú na jeseň, niektoré zahradníctva ponúkajú predpestované cibuľoviny ako lilie alebo gladioly, ktoré sa môžu vysádzať na jar pre letné kvety.

Pri výbere rastlín je dôležité zvážiť podmienky na vašom záhradnom pozemku, ako sú typ pôdy, množstvo slnka a dostupnosť vody. Taktiež je dobré myslieť na to, že niektoré rastliny môžu byť citlivé na neskoré mrazy, ktoré môžu na Slovensku hroziť až do mája. Preto je múdre sledovať predpoveď počasia a byť pripravený chrániť citlivejšie rastliny.

Viac fotiek predajne môžete nájsť v sekcii Galeria, alebo cez link https://azka.sk/historia/ a https://azka.sk/galeria/. Pre aktuality nás sledujte na Facebookovej stránke Záhradníctvo AZKA https://www.facebook.com/ZahradnictvoAZKA